Ağızdaki Sarımsak Kokusu Anında Nasıl Geçer?

Sarımsak yedikten sonra nefesinizde bıraktığı kokuyu gidermek imkansız gibi görünür. Ancak ağızdaki sarımsak kokusunu gidermek için hemen hemen her zaman işe yarayan hızlı ve kolay bir çözüm var. Sarımsak kokusunu nasıl geçireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Ağızdaki sarımsak kokusundan kurtulmanın çok zor olması iki nedene bağlıdır. İlk olarak, ağzınızda bir tat bırakır. Bu nedeni dişlerinizi fırçalayarak, sakız çiğneyerek, gargara yaparak ortadan kaldırabilirsiniz.

Ancak ikinci neden, akciğerlerinizle ilgilidir. Sarımsak yediğinizde, metabolik sisteminiz sarımsaktaki kötü kokulu bileşikleri kan dolaşımınız yoluyla akciğerlerinize taşır. Bu kötü koku her nefes alışverişinizde dışarıya yayılır. İşte bu nedeni ortadan kaldırmak ilk nedene göre oldukça zordur.

Ağızdaki sarımsak kokusu için en çok kullanılan yöntemlerden biri maydanoz çiğnemektir. Ancak maydanoz çiğnemek doğrudan akciğerlerden gelen havadaki kokuyu engelleyemez. Ayrıca gittiğiniz her yerde taze maydanoz bulma şansınızda da düşüktür. Ağzınızı temizleyen her şey sadece kısa bir süre için yardımcı olacaktır.

sarımsak kokusu nasıl gider

Ağızdaki Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?

Biraz şaşırabilirsiniz ancak sarımsak kokusunu anında ve kalıcı olarak geçiren şey bir kaşık dolusu ketçap yemektir! Bir kaşık ketçabı alın, ağzınızda dolaştırın ve sonra yutun.

Ketçabın içindeki domates, sirke ya da her ikisinin birleşimi bir şekilde ağızdaki sarımsak kokusunu gideriyor. Genellikle tek kaşıkla koku yok oluyor ancak bazen iki kaşık da gerekebiliyor. Belki de bu yüzden domates ve sarımsak yemeklerde çok sık birlikte kullanılıyordur, ne dersiniz?

Tahmin edebileceğiniz gibi, bir kaşık dolusu ketçabı yutmak biraz sert gelebilir. Ancak amacınız ağızdaki sarımsak kokusunu gidermek olduğu için buna katlanabileceğinizi düşünüyoruz. Eğer ağzınızdaki ketçap tadı sizi çok fazla rahatsız ederse, bir bardak su içerek bu tattan kurtulabilir ve keyfinize bakabilirsiniz.

Paylaş herkes duysun: